Uçak bileti alırken koltuk seçimi nasıl yapılır

Uçak bile alırken en iyi koltuk seçimi nasıl yapılır sorusunun cevabı, aslında sizin beklentilerinizle de alakalı. Bildiğiniz üzere düşen uçak biletleri fiyatları ile birlikte hava yolu, en fazla kullanılan ulaşım şekillerinden bir tanesi.

Dönem dönem otobüs biletleri kadar ucuz olan uçak seyahati ile birlikte ulaşmak istediğiniz yere çok kısa bir sürede ve konforlu şekilde ulaşabiliyorsunuz. Bu yazımızda, uçakta en iyi koltuk seçimi nasıl yapılır sorusunun cevabını bulmaya çalışacağız.

Öncelikle daha önce hiç uçak yolculuğu yapmamış olanlar, koltuk seçimi konusunda kararsızlık yaşayabiliyorlar. Özellikle de uçak yolculuğundan çekinen, korkan insanlar için ilk uçak yolculuğu biraz stresli geçebiliyor. Öncelikle uçaktan korkanlar için tavsiyemiz, koridor tarafından bilet satın almaları.

Böylece otobüs yolculuğu yapıyormuş gibi dışarıya fazla bakmadan, stres yaşamadan seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Özellikle yükseklik korkusu olanların cam tarafından bilet almamaları tavsiye edilir. Çünkü ister istemez yüksekte olduğunuz hissiyatını iliklerinize kadar cam kenarında oturunca hissedebiliyorsunuz.

Bunların yanı sıra sık sık uçak seyahati gerçekleştirip, herhangi bir korku, stres yaşamayanlar cam kenarından bilet alabilirler. Benim tavsiyem korku yaşamayanlar, hatta uçak seyahatini eğlenceli bulanlar için orta kısımlardan, cam kenarı kısımdan bilet alınmasından yana. Uçakların kanatlarını görmek, motor sesini duymak, aşağıda bulutları görmek insana bir süre sonra büyük keyif vermeye başlıyor.

İnsan kendisini bulutların üstündeyken huzurlu, mutlu hissediyor. Bu sebeple korku yaşamayanlar cam kenarından ve kanat kısmına yakın bölgelerden bilet alabilirler.

UÇAK YOLCULUĞU GÜVENLİ Mİ ?

Uçak seyahatinden korkanlar için şu bilgiyi de paylaşmak istiyorum. Hava yolu kullanımı, kara yolu kullanımından çok daha güvenli. Günde onlarca trafik kazası yaşanırken, hava yolu kazaları çok nadir olarak yaşanır. Bu sebeple kazadan, düşmekten korkmanız için hiçbir sebep yok. Çünkü bir uçağın düşmesi, ancak ve ancak 5-6 ihmalin aynı anda yapılmasıyla mümkün olabilmekte.

Aracın yakıtının bitmesi, kanat motorlarının durması bile bir uçağın iyi bir pilotun elinde düşmesi için yeterli değil. Profesyonel pilotlar, zorlu şartlarda çalışma hususunda yoğun eğitimlere tabi tutuluyor ve uçağı zorlu şartlarda dahi güvenle indirebilecek donanımlara sahipler. O sebeple bir otobüs şöförüne güveniyorsanız, bir pilota güvenmeniz çok daha kolay olmalı.

Uçak yolcuğundan çekinmek, sadece psikolojik yönü olan bir durum. Realist hiçbir alt yapısı yok. O sebeple psikolojinizi uçağın güvenli olduğuna dair telkinlerle güçlü tutarsanız ve ilk uçak seyahatinizi gerçekleştirirseniz bir daha kara yolu kullanmayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Maden Suyu ve Soda Arasındaki Farklar

Maltada yabancı dil ve yaşam için tercih edilir mi?