Geceleri Evde Tek Başına Kalmaktan Korkanlara Tavsiyeler

Geceleri evde tek başına kalmaktan korkanların sayısı, özellikle günümüz toplumunda insanların kendilerini güvende hissetmemeleriyle doğru orantılı olarak her geçen gün artıyor. Fakat geceleri tek başına kalmaktan korkmak, ömür boyu kaçılacak bir sorun değil. Bu sorunla yüzleşmek yada çözüm üretmek zorundasınız.

Çünkü ömrünüzün belirli bir zaman diliminde kısa süre de olsa mutlaka tek başınıza kalmak zorunda kalıyorsunuz. Anasının evinden direk evlenip yeni evine geçenler bile eşleri iş gezisine yada seyahate çıktıklarında tek başlarına kalmak zorunda kalabiliyorlar. Yavaş yavaş tavsiyelerimize geçerek konuyu çözüme ulaştıralım.

KORKUYORSAN KARANLIKTA UYUMA

Öncelikle geceleri evde tek başına kalmaktan mı, yoksa karanlıktan mı korktuğunuzu belirleyin. Eğer sorun karanlık ise çözümü gayet basit. Salonun yada en yakın odanın ışığını açarak uyuyun. Böylece hem çevreniz tam karanlık olmayacak, hem de tam anlamıyla aydınlanmayacak. Böylece bu sorunu kolay şekilde çözebilirsiniz.

Fakat sizin karanlıkla ilgili probleminiz yok ve güven sorunu yaşıyorsanız asıl problem burada başlıyor. Öncelikle evdeki tüm ışıkları açarak evin tamamen aydınlık olmasını sağlayabilirsiniz.

SAKİN OLMAYA ÇALIŞIN VE SİZİ KORKUTAN ŞEYLERİ ORTADAN KALDIRIN

Daha sonra evdeki tüm kapıları kapatın. Bu evde dolaşırken şüphe duymanızın önüne geçecektir. Çünkü birisinin gelip kapıdan içeriye girip kapıyı tekrar kapatıp orada bir şeyler yaptığı fikri aklınıza mantıklı gelmez. Fakat kapısı açık karanlık bir odaya uzaktan bakmak bile sizi ürkütebilir.

Eğer sesten rahatsız olmuyorsanız bilgisayarınızı yada televizyonunuzu açık bırakın, bir televizyon kanalı yada bir film açın. Böylece ev hem aydınlık, hem de aktif duruma geçecek sizin için. İnsanları asıl korkutan şey karanlık ve pasifliktir. Evi bu iki durumdan kurtararak kendinizi psikolojik olarak rahatlatın.

KORKUNUZUN ÜSTÜNE GİDİN VE EVİ GEZİN

Eğer odalarda birilerinin olduğu fikri kafanızı kurcalıyorsa, takıntılıysanız tüm ışıklar açık iken tüm odaları tamamen gezin. Aklınızda soru işareti kalmasın. Çünkü bu sorunu yaşayanların temel problemi takıntılı olmalarıdır.

MUTFAKTA BİRİ Mİ VAR?

Üst kattan tık sesi gelse içeride birisi mi var hissine kapılabilirler. O sebeple tüm odaları gezerek zihninize bu evde benden başka kimse yok mesajını tam anlamıyla verin. Daha sonra evin kapısını da kilitleyin ve zihninizin güvende olduğunuzu hissetmesine olanak sağlayın.

KENDİNİZİN GÜVENDE OLDUĞUNU RUHUNUZA HİSSETTİRİN.

Gece uyandığınızda tuvalete falan gitmeniz gerekebilir. Burada panik yapmadan telefonunuzu eline alın, flaş ışığını açın ve geçeceğiniz yol karanlık ise ışıkları aça aça yürümeye devam edin. Dönüşte de aynı işlemi kapatma şeklinde tekrar edin. En önemli şey zihninizin ben tekrar güvendeyim mesajını alabilmesidir.

Uyurken zihninize ulaştırdığınız bu mesajı burada tekrar ışıkları açıp kapayarak zihninize iletin. Uyku sersemi olduğunuz için kafanızı bir şeye takmadan tekrar yatağınıza dönün ve uykuya dalın.

Yanınıza kendinizi savunacak bir şeyler almak isteği oldukça saçma. Çünkü bizim asıl amacımız hiçbir şey olmayacağı, evde kimsenin olmadığı yönündeki mesajı zihne iletmek.

Yanınıza kendinizi savunacak bir şeyler alırsanız zihninize bu mesajı veremezsiniz. Zihniniz : “Madem güvendeydim, neden bunları yanına aldın?” düşüncesine kapılacak ve savunma mekanizmanız tekrar devreye girecektir.

İNANÇLIYSANIZ DUA OKUMADAN YATMAYIN!

Eğer inançlı bir insansanız bildiğiniz duaları ve sureleri yatmadan önce kesinlikle okuyun, bu da sizi güvende hissettirecektir. Çünkü dinin temel amaçlarından birisi de insanın kendini güvende hissetmesini sağlamaktır.

Unutmayın! Herşey kafada başlar ve biter! Korkularınızın sizi esir almasına izin vermeyin! Dün nasıl yalnız yattıysanız ve size hiçbir şey olmadıysa yine olmayacak! İçinizde ki vesveseler dur deyin!

Bim aktüel 1 şubat kataloğu Bu haftanın ürünleri

Turkcell Hediye internet paketi nasıl yapılır 2019