Finansal köle nedir

Finansal kölelik, bir diğer adıyla enayilik nedir bu yazımızda bu sorunun cevabını bulacağız. Finansal kölelik terimini özellikle sosyal mecralarda fazlasıyla görmeye başladık. Saçma sapan twitter profilleri, güzel kadınlara finansal köle olmak için sıraya girmiş vaziyette. Toplum tarafından dışlanmış, ötekileştirilmiş, psikolojik problemler yaşayan bu bireylerin sayısı her geçen gün artıyor. O zaman finansal kölelik nedir bunu tanımlayarak başlayalım.

Finansal köle dediğimiz şeyde birey, hiçbir cinsel veya başka bir beklentisi olmadan efendisinin ( efendi dediğimiz güzel bayanlar oluyor ) her türlü maddi ihtiyacını karşılamasıdır. Tabii ki tüm maddi imkanlarını karşılayamayıp sadece kira,alışveriş gibi giderlerini karşılayan enayiler de yok değil. Özellikle twitter’da sık sık ifşa edilip rezillikleri göz önüne serilen bu garip yaratıkların bunu neden yaptıkları, nasıl bir psikolojik halde oldukları pek bilinmiyor.

Zira hiç tanımadığı birisine karşılıksız şekilde para ödeyen enayi birey, bu durumdan nasıl bir haz alabilir hiçbir şekilde aklım almıyor. Belki o kadından gelebilecek 2-3 güzel mesaja bile muhtaç olan bu bireylerin psikolojik olarak ne durumda olduklarını az biraz kestirebiliyorsunuzdur. Bu bireyler toplum içinde bu istek ve arzularını dile getiremedikleri için sosyal mecralarda fake profillerle bu enayilik mesleğini icra ediyorlar.

Geçenlerde bir twitter profilinden evinin kirasını ödeyen enayi bir bireyi ( finansal köle adı altında ) paylaşan bir kullanıcı sayesinde bu olayı tam olarak idrak ettim ve bilmeyenlerle de paylaşmak istedim. Allah hepimize böyle güzel enayiler nasip etsin diyelim.

Grip nasıl geçer? Gribe ne iyi gelir? Hangi yiyecekler tüketilmeli

Maden Suyu ve Soda Arasındaki Farklar